ניתוח פלסטי גינקומסטיה

האם ניתוח גינקומסטיה מתאים למצבך?

גינקומסטיה זכרית נפוצה אצל למעלה משליש הגברים בעולם. בעוד התופעה לא מהווה איום בריאותי, תופעת חזה מורחב סקרב גברים עשוייה לגרור קשיים חברתיים מסוימים הכוללים מבוכה ובעיקר השפלה בקרב בני נוער.

גינקומסטיה הקטנת חזה לגבר

החדשות הטובות הן שניתן בהחלט לסייע לגברים הסובלים מגינקומסטיה ותוצאות הלוואי הבלתי רצויות של התופעה, במיוחד הודות לעובדה שישנן מספר דרכים להתמודדות עם המצב. ניתוח גינקומסטיה הוא בין הפתרונות המובילים בקרב גברים, כשהפתרונות הנוספים כוללים תרופות ליישום חיצוני או בליעה אוראלית.

עובדות אודות ניתוח גינקומסטיה

ניתוח גינקומסטיה עשוי לבוא בצורות הבאות:

  • שאיבת שומן, ששמו כן הוא – הליך להסרת שומן שד אך לא את בלוטת השד עצמה.
  • כריתת שד ('mastectomy') – הליך כירורגי הכרוך בהסרת רקמות מתחת לשד.

כריתת שד נעשית בדרך כלל בעזרת 'אנדוסקופיה' בה מבוצעים חתכים זעירים ופחות פולשניים שמתרפאים מהר יותר.

גישות כירורגיות נוספות לניתוח כוללות כריתת שד בסיוע שאיבת שומן, ניתוח כריתה תת-עורי ('subcutaneous mastectomy'), שאיבן שומן בסיוע לייזר ('laser-lipolysis') או לייזר ללא שאיבת שומן. ראוי לציין כי ניתוח גינקומסטיה עשוי לגרור סיבוכים כגון חוסר סימטריה בחזה, נמק בטמות \ עטרות, עיוותי גובה, שטפי דם, צלקות בולטות וזיהומים אפשריים כמו בכל ניתוח כירורגי אחר. רצוי לקחת בחשבון שבנוסף למיומנות והוצאות המנתח הפלסטי, הסיכון בכל הליך כירורגי הוא מרכיב מכריע שמגולם במחיר הניתוח.

ההליך מנוהל באופן אישי ביותר מתחילתו ועד סופו וביכולתו של המנתח הפלסטי להתאים אישית את העדפותיך. רבים יבחרו בניתוח כירורגי אופציה אחרונה לטיפול בגינקומסטיה ולא כל מטופל בהכרח זקוק לניתוח. התיעצות מקצועית תבטיח את ההליך המתאים ביותר לכל אחד.

לפני שמחליטים אם ניתוח הקטנת חזה לגברים מתאים לך, מומלץ לקחת כמה גורמים בחשבון, כגון מחיר, סיכון וציפיות. להלן כמה עובדות חשובות שעליך לדעת לפני ניתוח הקטנת חזה שאמורים לסייע לך בקבלת ההחלטה.

השפעות מיידיות וארוכות טווח של ניתוח גינקומסטיה

הקטנת חזה מיידית

מאחר וניתוח הוא גישה ישירה מאוד להפחתת גודל החזה הגברי, התוצאות נראות באופן מיידי לאחר התהליך. אמנם אזור החזה ישאר חבוש על מנת למנוע זיהומים לאחר הניתוח (סיכון שכיח), אבל השפעת הניתוח ניכרת מייד.

ההליך עצמו לא שונה בהרבה מהליך הקטנת חזה של אשה. רקמת השומן מוסרת כדי להשיג מראה שטוח יותר.

סבירות נמוכה של תופעה חוזרת

מנותחים רבים עוברים ניתוח להקטנת חזה גברי מתוך כוונה שהשפעת הניתוח תהיה תמידית. בעוד זה נכון שהניתוח מפחית משמעותית את הסיכוי העתידי להתפתחות התופעה שוב בעתיד, אולם חשוב לזכור כי אין לכך 100% ערובה.

חסרונות פוטנציאלים בניתוח

כאבים שלאחר ניתוח וסיכון לזיהום

הודות ומדובר בהליך רציני שכולל כירורגיה, תמיד קיימת סבירות לזיהום, שעלול להוביל לסיבוכים נוספים. בנוסף לסיכון, נכנס גם אלמנט הכאב הצפוי לאחר השלמת הניתוח. על מנת להקל על הכאב, רופאים רבים יספקו מרשם משככי כאבים, שעשויים לגרום לתופעות לוואי לכשעצמן (בדרך כלל במקרים חריגים של רגישות לתרופה).

בכל מקרה, מומלץ למטופלים שעברו ניתוח גינקומסטיה להישאר באווירה נקיה וסטרילית עד כמה שניתן כדי למנוע תרחיש זיהומי.

צלקות

בעוד הניתוח פחות או יותר מספק תוצאות קבועות, הוא גורר עימו צלקות שעשויות להוות מרכיב לשלילת ההליך. צלקות קבועות ונראות לעין בדרך כלל נדירות כעבור זמן מה. אם ברצונכם לחשוף את החזה החדש לכל בבריעה או בים  מיד אחרי ההחלמה מהניתוח, תהיו מוכנים למבטים קלים הודות והצלקות נראות לעין. עם הזמן ומעט שיזוף בשמש, הצלקות תדעכנה וגוון העור יטשטש ראיות.

עלויות הניתוח ותוספות

בדומה לניתוחי הגדלת חזה, ניתוח הקטנת חזה לגברים אינו מכוסה על ידי ביטוחי הבריאות. מחירי הניתוח משתנים מרופא לרופא בהתאם לניסיון, מוניטין, סוג המקרה האינדבידואלי, אזור גיאוגרפי ועוד. הטיפול שלאחר הניתוח כולל תרופות משככי כאבים ואנטיבקטריאלי למניעת זיהומים שגם כן חשוב לכלול בחשבון העלויות הכולל.

סיכום: ניתוח הקטנת חזה לגבר – כן או לא?

בסופו של דבר הכל מסתכם בכמה אתם מוכנים להשקיע, להתאמץ ולהסתכן תמורת התוצאות של חזה שטוח ויפה יותר מהנוכחי. בהתחשב בעובדה שהשוק מציע כמה פתרונות להיפטר מגינקומסטיה (גלולות, משחה), אם כי לא מתאים לכל מקרה, יהיה חכם לשקול את האופציות הללו לפני קבלת ההחלטה.

הכתוב לא מהווה תחליף ליעוץ מקצועי בנושא גינקומסטיה. ליעוץ מקצועי, אנא צרו קשר טלפונית או דרך דף צור הקשר שלנו.

המשך גלישה נעימה, צוות אמ.די.קייר

ניתוח פלסטי גינקומסטיה 5.00/5 (100.00%) 3 votes