ניתוח פלסטי להגדלת חזה

ניתוח להגדלת חזה, ידוע גם בשמות 'השתלת חזה' או באנגלית, 'Augmentation mammoplasty'.

ניתוח הגדלת חזה משחזר או מגדיל את גודל השד בעזרת שתלי ג'ל סיליקון, שתלי נוזלים מלוחים או במקרים מסויימים, העברת שומן. כאחד הניתוחים הפופולרים והתכופים ביותר במשפחת הניתוחים האסתטים, להגדלת חזה רקורד חיובי עשיר ומוצלח בסיפוק נשים שמעוניינות לשפר, להשיב ולאחזר את האיזון לגופן.

ניתוח הגדלת חזה

מתי לשקול ניתוח להגדלת חזה?

 • במידה והינך מעוניינת בגוף פרופורציונלי או מושך יותר.
 • אם את מעוניינת בשמלה ההיא שהייתה נראית טוב עלייך אילו רק החזה היה גדול יותר.
 • כשהריון, ירידה במשקל או הזדקנות השפיעו על גודל וצורת החזה שלך.
 • להשבת סימטריה במידה ושד אחד קטן ממשנהו.

דברים שמומלץ לשקול לפני ניתוח פלסטי בחזה

יתרונות

 • תוצאות הניתוח הן פתרון לטווח ארוך במטרה להשיג את המראה האידיאלי.
 • תיראי טוב יותר וחטובה יותר בבגדים רגילים ובייחוד בבגד ים.
 • המראה הצעיר ישוב אליך ועימו הביטחון העצמי שלך.

חסרונות

 • שתלים בחזה דורשים מעקב וטיפול מסור.
 • עד אשר תתגלה טכנולוגיה מהפכנית, יהיה צורך להחליף את השתלים ביום מן הימים.
 • כמו בכל ניתוח, גם כאן מעורבים סיכונים כירורגים שגרתיים.

אלה הן שלוש היתרונות והחסרונות העיקריות שמומלץ לקחת בחשבון טרם קבלת החלטה להגדלת חזה. אם ברצונך להתמקד במה שייחודי למצבך, אנא התייעצי עם מנתח מומחה להגדלת חזה.

17 נקודות שמומלץ לקחת בחשבון לפני ניתוח הגדלת חזה

על פי נתונים סטטיסטיים של האיגוד האמריקאי לכירורגיה פלסטית, ניתוחי הגדלת חזה היו ההליך הכירורגי קוסמטי המבוקש ביותר בשנת 2014.

 1. ניתוח הגדלת החזה הראשון שלך כנראה לא יהיה האחרון.25% מנשים תזדקקנה לניתוח נוסף תוך 10 שנים כיוון שהשתלים הם לא לנצח. השתל עלול לדלוף עם הזמן או שעשויה להתפתח סביבו "קליפת צלקת", שתעוות את הצורה ותיצור צורך בשתל אחר. כפי שציינו קודם, ירידה במשקל, הריון, ושינויי העדפות או גורמים אחרים עשויים להוביל לניתוח נוסף כעבור כמה שנים.
 2. עלויות.כידוע, העלות עבור הניתוח לא זולה במיוחד ומנתח מומחה ומנוסה עשוי לגבות יותר ממחיר השוק המקובל. על פי מחקר סטטיסטי, העלות הממוצעת בארה"ב היא 3,678$ (נכון לשנת 2013), אם כי חשוב להבחין בהבדלי תחרותיות השווקים ויוקר המחייה השונה. כמו כן, הסכום המצויין כולל אך ורק את התשלום למנתח ואינו כולל עלויות הרדמה, מתקנים וציוד רפואי (תפרים, תחבושות וכו'). המחיר תלוי ברופא המנתח, במצב האינדבידואלי של המטופל, משך זמן הניתוח המוערך, המיקום הגאוגרפי של הקליניקה, הוצאות המיסוי והבירוקרטיה של ניהול המרפאה ועוד. הליך הקטנת חזה עשוי לקחת עד 4 פעמים יותר זמן מהגדלה, והמחיר ישתנה בהתאם.
 3. באופן כללי, המטופלת תזדקק ללא יותר מחמישה עדשבעה ימי חופשה מהעבודה אחרי הגדלת החזה ובערך אותו זמן עבור הקטנת חזה.את לא תרגישי 100% אחרי אותו שבוע, אולם ברוב המקרים תוכלי לחזור למשרד במידה ועבודתך לא דורשת עבודה פיזית. עם זאת, במידה והשתל מוחדר מאחורי השריר ולא עליו (נשים רבות בוחרות כך לטובת מראה טבעי יותר), תהליך ההחלמה עשוי להיות קשה יותר ואת עלולה לסבול מכאבים לתקופה מעט ארוכה יותר.
 4. בדרך כלל, חזה עם שתלים שונה למגע מחזה רגיל.אף על פי שחזה סיליקון מרגיש זהה לחזה אמיתי, הוא עדיין מעשה ידי אדם ולא מרגיש 100% רקמה טבעית. יותר סביר להבחין בשתלים אצל אשה שהחלה את התהליך עם פחות רקמת שד טבעית מאשה עם יותר רקמת שד מלכתחילה. שתלים קטנים יותר וכאלו שממוקמים מאחורי השריר קשים יותר לאבחנה.
 5. בדרך כלל תוכלי לנסות שלל גדלים לפני הבחירה.באמצעות כלים שברשותם, רופאים מומחים יאפשרו לך להתאים חזייה מיוחדת שמדמה גדלי חזה שונים כך שתוכלי לחוות ולראות את עצמך בכל מצב לפני שתחליטי על הגודל המתאים לך.
 6. לא תוכלי לעבור מקטן לענק בבת אחת.אם את מתחילה ב- A cup, אל תצפי לעבור לדאבל D בהליך אחד. חשוב להגדיר מטרות ריאליות. גופך ועורך זקוקים לזמן כדי להסתגל לשינויים דרסטיים, כך שסביר להניח שהמנתח ימליץ על מידה אחת יותר מהנוכחי שלך תחילה, ואז יגדיל את המידה אחת לכמה שנים.
 7. הגדלות והקטנות חזה עשויות להשפיע על יכולות ההנקה שלך בעתיד.נשים עם שתלים בדרך כלל בוחרות שלא להניק כך שהנתונים עליהן אינם ברורים. עם זאת, במידה ויש לך חתך בעטרה, ישנו סיכוי קל שיעשה נזק לתעלות הדקיקות וניתוק העטרה מהחלק העיקרי בבולטה ובכך לפגוע ביכולת ההנקה. במקרים אחרים, לא אמורה להיות בעיה.
 8. את עלולה לאבד מעט תחושה באזור הפטמות.אובדן תחושה בפטמות עלולה להתרחש בכל פעם שמתבצע ניתוח בשד. הדבר תלוי במספר גורמים, כולל צורת השדיים וסוג הניתוח. גם אם תאבדי תחושה בפטמות, הן עדיין תגיבנה לקור וגירוי (משמע הן עדיין יתקשו גם אם לא תוכלי להרגיש זאת).
 9. אם יש למשפחתך היסטורית סרטן שד, אם את מעשנת, או סובלת מהשמנת יתר, את לא מועמדת טובה לניתוח פלסטי בחזההגורמים הנ"ל מגדילים את הסיכונים לסיבוכים במהלך ואחרי הניתוח. אם יש לך בעיות רפואיות משמעותיות, עליך לעבור הערכה ממוקדת לפני הניתוח.
 10. יש לך בחירה בין שני סוגי שתלים: סיליקון ומי מלח. מהמחקר שבוצע בארה"ב בשנת 2014, 77% מהשתלים היו סיליקון והיתר מי מלח. לסוגים יתרונות וחסרונות משלהן. שתלי סיליקון נראים ומרגישים מציאותיים יותר, וקשה להבחין בקרעים בשתל הודות למרקם הג'ל. שתלי מי מלח לעומת זאת, יציגו מעין גלים בחלקים מסוימים של החזה, אולם כיוון שהמרקם מימי, ניתן לאבחן דליפה הודות לירידה בנפח.
 11. כעיקרון קיימים 4 צורות לשתלים:פרופיל בולט, פרופיל חצי בולט, פרופיל שטוח ופרופיל אנטומי. מבין הצורות, הפרופיל החצי בולט מעניק מראה טבעי היות והיחס בין רוחב השתל וגובהו הוא אופטימלי. השימוש ביתר סוגי השתלים מותאם בהתאם לנתונים טבעיים של כל אישה או בהתאם לבקשות ספציפיות במידה וניתנות לביצוע.
 12. ניתן להסיר ולהעביר שומן ממקום אחר גופך לחזה.מדובר בתהליך חדש יחסית שנקרא 'הזרקת שומן אוטולוגי' ('autologous fat transfer'), אם כי מעטות המועמדות לתהליך כזה.
 13. תוכלי לבצע הקטנה עטרה, או מה שנקרא 'mastopexy'. לעיתים קרובות, מטופלות שעוברות תהליך הקטנת חזה תבצענה גם הקטנה של העטרה על מנת להתאים את הפרופורציות לגודל החזה החדש. האזור שסביב הפטמה בדרך כלל מחלים באופן מושלם מצלקות.
 14. הניתוח לא תמיד יבוצעלפי בקשתך.בהתיעצות עם המנתח הפלסטי שלך, תחליטו יחד על סוג הניתוח הטוב ביותר עבורך: תוכלו לבחור בין חתך מתחת לבית השחי, חתך בקפל השד ('inframammary fold') או הסרת העטרה. הרופא יקח בחשבון את הגודל והצורה המקוריים של שדייך, רקמת השד וגורמים נוספים לפני המלצה על סוג החתך המתאים לך ביותר.
 15. פעילות גופנית, ביחוד אירובית שכוללת קפיצה וטלטול, מוגבלת לאחר הניתוח.אף על פי שניתן לבצע פעילות אירובית קלה שבוע אחרי הניתוח, רוב הנשים תאלצנה להגביל את הפעילות הגופנית עד 12 שבועות לאחר הניתוח.
 16. הגדלת השדיים תשפיע על יציבותך בדיוק כמו משקלן של שדיים טבעיות.הבדל המשקל בין שתלי סיליקון, מי מלח ורקמת שד טבעית בנפח זהה, קלוש עד לא קיים, כך שלדוגמה חזה מוגדל C cup וחזה טבעי C cup מאוד דומה במשקל. אם תבחרי שתלים בגודל פרופורציונלי לגופך, לא תראי הבדל ביציבותך. אולם אם תבחרי בשתלים גדולים מידי, יתכן ותרגישי את השינוי, ולא במובן הנוח של המילה.
 17. שאלי את עצמך את השאלות הבאות והרגישי בנוח עם תשובותיך לפני ההחלטה לבצע ניתוח להגדלת חזה:
 • עד כמה הסיטואציה הנוכחית שלי מפריעה לי?
 • מדוע אני מעוניינת בניתוח?
 • עד כמה אני נרגשת לעבור את התהליך?
 • האם אני יכולה להתמודד עם פסק הזמן מהעבודה והפעילות הגופנית?
 • עד כמה אני מוכנה להחשף לסיכונים?

זכרי שאת מעוניינת בהגדלת החזה כי את מעוניינת בו. אל תניחי ללחצים חיצוניים להשפיע על החלטתך. גופך הוא הנכס החשוב ביותר שברשותך, הוא שלך.

אצלנו את בידיים בטוחות. לפרטים נוספים ויעוץ נוסף, אל תהססי ליצור עימנו קשר ולקבוע פגישת יעוץ מקצועי. הכתוב לא מהווה תחליף ליעוץ מקצועי בנושא הגדלת חזה. ליעוץ מקצועי, אנא צרו קשר טלפונית או דרך דף צור הקשר שלנו.

MDcare.co.il – קליניקה אסתטית.

ניתוח פלסטי להגדלת חזה 4.36/5 (87.27%) 11 votes