ניתוח פלסטי מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים וצוואר, הידוע בכינוי המקצועי 'Rhytidectomy', הוא הליך שמיועד להפחית את מראה הקמטים וסימני זיהוי נוספים של הזדקנות, במטרה לשפר את המראה הכללי של הפנים והלסת. הרמת פנים יכולה לסייע בצמצום ההשפעות המזיקות של הזמן, מתח וחשיפה לאלמנטים. על מנת לבצע הליך זה, מנתח פלסטי ירים ויהדק את השרירים הבסיסיים של הפנים כדי ליצור מראה קווי מתאר נקי, אסתטי, צעיר ומזמין יותר. לאחר מכן, הוא או היא יסיר עודפי שומן ועור שיכולים לתרום למראה עייף ומבוגר.

מתיחת פנים

מנתח פלסטי מנוסה ומיומן יבצע את הניתוח בדיוק אומנותי מירבי ותשומת לב יתרה לפרטים, על מנת למנוע כל אפשרות להצטלקות מיותרת של מטופלים ומטופלות, לטובת מראה טבעי ככל שניתן. בנוסף למתיחות פנים מסורתיות, ישנן וריאציות שונות נוספות של ההליך לטיפול באזורים ספציפיים של הפנים. מנתחים רבים משתמשים בטכניקות מתקדמות ופולשניות בצורה מינימלית על מנת למזער אי נוחות ולשפר מהירות. ניתוחי מתיחת פנים אינם מכוסים על ידי חברות הביטוח; עם זאת, ישנן אפשרויות מימון שעשויות לסייע למנותחי מתיחות פנים וצוואר עם ההוצאה הכספית. עבור אנשים מתאימים, הניתוח יכול להוות השקעה מצויינת, שמעניק מראה רענן וצעיר יותר לשנים הבאות.

מי המועמדים לניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים יכול להיות דרך יעילה לשיפור המראה והגברת הביטחון העצמי, אבל הוא לא מיועד לכולם. חלק ממטופלים יכולים להשיג את מטרותיהם הקוסמטיות בהליך לא פולשני כגון פילינג כימי או טיפול Microdermabrasion.  אחרים עשוים להיות מרוצים יותר מהתוצאות אם ישלבו ניתוח מתיחת פנים עם הליכים אחרים, כגון הרמת צוואר או הרמת מצח וגבות. מטופלים שמבינים את שתי האפשרויות והמגבלות של כל אחת מהן נוטים להיות מרוצים יותר עם התוצאות שהשיגו.

הם אני מועמד טוב לניתוח מתיחת פנים?

המועמדים המתאימים ביותר הם בעלי ציפיות ריאליות שמוכנים למלא אחר הוראות המנתח טרום ופוסט הניתוח. לאחר שיחת יעוץ עם המנתח הפלסטי, הרופא יבהיר למטופל אם הוא או היא מועמדים טובים להליך המדובר.

מועמדים אידיאליים בדרך כלל בעלי תכונות מסוימות. להלן רשימת גורמים שעשויים להשפיע על מועמדות למתיחת פנים:

גמישות העור

מועמדים ראויים למתיחת פנים יהיו בדרך כלל בעלי עור ששמר על חלק מתכונות הגמישות הטבעית שלו. התכונה חשובה משום שבמהלך הניתוח, המנתח ימתח את העור להפחתת הופעת קמטים. ריפוי מוצלח עם תוצאות אופטימליות תלוי במידה רבה בעור שמסוגל להתאים לקווי המתאר החדשים והמשופרים.

מבנה עצמות חזק

באופן אידיאלי, למועמד טוב יהיה מבנה עצמות בסיסי חזק שיספק תמיכה ותרומה לתוצאות הסופיות. מטופלים בעלי תכונות בולטות פחות עשויים לעבור שתלי פנים כחלופה או תוספת למתיחה.

תיאום ציפיות ריאלי

על המועמד להבין לא רק מה שמתיחת פנים יכולה להשיג, אלא גם את מגבלותיה. היעוץ עם מנתח פלסטי עוזר למטופל לרכוש את הידע הדרוש כדי לקבל החלטה שקולה.

בריאות כללית טובה

מועמד טוב הוא מועמד בריא וישר שיידע את המנתח על כל עבר רפואי שיש לו או לה מבעוד מועד. מתיחת פנים היא הליך פולשני שדורש תהליך החלמה משמעותי, כך שבריאות המטופל חיונית ביותר.

עור רופף בפנים ובצוואר

מועמדים לניתוח מתיחת פנים מעוניינים להסיר עור רופף מהפנים והצוואר, להדק את העור ולהפחית את מראה הקמטים בו זמנית.

מתיחת פנים לגברים

מתיחת פנים לא מיועדת לנשים בלבד. גברים גם כן יכולים לעבור את הניתוח ולהנות ממראה צעיר ורענן יותר. שלבי ההליך הם בדרך כלל זהים ושני המינים יכולים להנות מפלאי הרפואה הקוסמטית המתקדמת.

מהן מגבלות הגיל לניתוח מתיחת פנים?

גיל הוא לא הגורם החשוב ביותר לקביעת מועמדים מתאימים; לגמישות העור והבריאות הכללית השפעה גדולה יותר על יכולת המטופל לעבור את ההליך הכירורגי. רוב המטופלים שעוברים מתיחת פנים נעים בין גילאי 40 – 70, אולם אין כל גורם שפוסל במועמדים מעל גיל 70. מנתח מוסמך יבצע הערכות אינדבידואליות של מרקם עור ומצב בריאותי, ויפעיל שיקול דעת אישית לגבי כל המבקש לעבור את הניתוח.

מתיחת פנים למבוגרים ופנסיונרים

יותר ויותר אנשים מעל גיל 50 פונים לניתוחים פלסטיים לצורך שיפור המראה החיצוני. מטופלים פונים לניתוחי הרמת עפעפיים, הזרקות בוטוקס, מתיחות בטן ועוד. כפי שהזכרנו קודם, מתיחת פנים לא מיועדת לכל אחד והמנתח יתחשב בכל מקרה לגופו. על מבוגרים להבין שהם לא יראו בני 20, אבל הם בהחלט יראו צעירים יותר.

מחיר ניתוח מתיחת פנים

מחירים עשויים להשתנות בהתאם לאזור גיאוגרפי של מרפאת הרופא, ניסיון, מוניטין ועוד. עלות הניתוחים הללו בעבר הייתה גבוהה בהרבה מהיום. מחיר מתיחת פנים הגיע לסכומים של עשרות אלפי דולרים. עם התפתחות הטכנולוגיה והגברת התחרותיות במשק, הפך הטיפול לנגיש יותר גם למי שאינו נכלל בעשירון העליון. אמנם מתיחת פנים עדיין יקרה, אולם המחיר כיום הוא פחות ממחצית העלות של רכב משפחתי ממוצע. כיום ניתן להנות ממימון דרך חברות האשראי עבור טיפול מתיחת פנים, ואלה פורסות את התשלום לתקופות ארוכות, כך שעלות הטיפול נפרסת בתשלומים נוחים של כ-800 עד 1000 ש"ח לחודש.

מתיחת פנים נחשבת לפרוצדורה הפלסטית היקרה ביותר: כ־30 אלף שקל, אם כי חברות הביטוח עשויות להציע לכם תוכניות מימון. לדוגמה, מחיר מתיחת פנים/צוואר הוא 16 אלף שקל למבוטחי כללית פלטינום. מומלץ לשאול את חברת הביטוח שלכם. (מחירים ותוכניות עשויים להשתנות).

גורמים שמשפיעים על מחירי ניתוח מתיחת פנים

הממוצע שציינו מעלה עשוי להשתנות ממטופל למטופל. כשרופאים ומטופלים דנים במחיר הניתוח הסופי, ישנם מספר שיקולים שנלקחים בחשבון:

סוג המתיחה

ישנם כמה סוגי מתיחות פנים, כשכל סוג נועד לספק מענה ספציפי לסימני הזדקנות ושיפור מראה תווי הפנים. בדרך כלל, מתיחת פנים מלאה מסורתית תעלה יותר ממתיחה חלקית, הודות והניתוח הקטן מהיר יותר וכרוך בעבודה מעטה יותר.

סוגי הרדמה

במקרים מסוימים, מטופלים יכולים לבחור בין הרדמה כללית למקומית, ובדרך כלל, הרדמה מלאה תעלה יותר ממקומית. בנוסף, עלויות רופאים מרדימים משתנות.

טכניקות

שיטות מתקדמות כגון מתיחה אנדוסקופית עשויה לעלות יותר משיטות מסורתיות רגילות.

טיפולים נוספים

מטופלים רבים בוחרים לשלב מתיחת פנים עם הליכים נוספים לתוצאות טובות יותר. חשוב להבין שתוספות המחיר לא יכללו בהצעת המחיר הראשונה, אלא אם כן  מוצעת לכם הצעת מחיר כוללת.

מיומנות המנתח ומוניטין

רופאים מוערכים בעלי הכשרה מתקדמת לעיתים קרובות יגבו מחיר יקר יותר מעמיתיהם המנוסים פחות. עם זאת, מטופלים רבים מרגישים שהעלות הנוספת היא מחיר זעום בתמורה לשקט הנפשי ותוצאות ניתוח מרשימות.

מיקום

בדיוק כפי שיוקר המחייה שלך תלוי באזור מגוריך, כך גם מושפעות עלויות הניתוח הפלסטי. עלויות תפעול עסקים גבוהות יותר באזורים עירוניים גדולים.

המאמר אינו מהוות תחליף ליעוץ מקצועי עם מנתח פלסטי עבור מתיחת פנים. ליעוץ ופרטים נוספים, אנא צרו קשר בדף צור קשר או בטלפון. המשך גלישה נעימה, צוות אמ.די.קייר

ניתוח פלסטי מתיחת פנים 3.67/5 (73.33%) 3 votes