ניתוח פלסטי מתיחת צוואר

מתיחת צוואר למראה חטוב

רוצים להראות כאילו הורדתם משקל רב? אם כן, תרצו אולי לשקול מתיחת צוואר. בדרך כלל אנשים לא ישימו לב ששרירי הצוואר, כמות השומן או העור שלכם עברו שינוי בניתוח אם ביצעתם מתיחת צוואר.

מתיחת צוואר

אפילו שהצוואר שלכם עלול להתבגר לפני פניכם, הזמן לא תמיד האחראי הבלעדי למראה שהייתם רוצים לשנות. אם הורדתם משקל רב, הצוואר עשוי שלא להראות פרופורציונלי לגוף. עבור אחרים, זה עניין גנטי. תהיה הסיבה אשר תהיה, אנשים מבוגרים וצעירים כאחד עוברים ניתוח מתיחות צוואר בכל עת.

מתיחת צוואר היא למעשה סט של הליכים שמיועדים לשפר את מראה הצוואר שלך

 • 'Cervicoplasty' – תהליך שנועד להסרת עודפי עור.
 • 'Platysmaplasty' – מסיר או משנה שרירי צוואר.

המנתח הפלסטי יכול גם לבצע שאיבת שומן בצוואר, להסרת עודפי רקמות שומן.

כיצד מתבצעת מתיחת צוואר?

בדרך כלל, ההליך לא אורך יותר משלוש שעות. כמובן שאם מתיחת הצוואר נעשית במקביל לניתוח מתיחת פנים, שאיבת שומן, הרמת מצח או ניתוחים אחרים, זמן הניתוח ישתנה בהתאם. ההליך המדויק והמותאם אישית שלך תלוי בתוצאות הרצויות והנסיבות האישיות של מצבך. על מנת להיות מועמד טוב למתיחת צוואר, עליך להיות כשיר בריאותית, הן פיזית והן נפשית.

מה לא מוצא חן בעיניך בצווארך? חשוב שנהיה כנים עם עצמינו. אנחנו עורכים סקר ומחקר מעמיק בשאיפה להשכיל את עצמנו בניתוחים פלסטיים שונים, אז חשוב שנוודא לקבל את התוצאות הטובות ביותר עבורינו. מומלץ לשים את כל מחשבותיך ורצונותיך בכתב ולהעלות את הנקודות בשיחה עם המנתח שלך לפני הניתוח.

להלן חלק מהחששות הנפוצים:

 • עודפי שומן.
 • עור רב מידי.
 • שרירי צוואר רפויים או חלשים מידי.

שרירי צוואר חלשים

אם שרירי צווארך רפויים וחלשים מידי, הצוואר עלול להראות כאילו מדלדל ועטוף שכבה מיותרת.

לתקן זאת, המנתח שלך עשוי להמליץ על ניתוח 'platysmaplasty'. המנתח מבצע חתכים מתחת לסנטר ו\או מאחורי האוזניים על מנת לגשת לשריר הצוואר ('platysma'). לעיתים, ההליך כולל גם הסרה של רקמות שריר. המנתח הפלסטי עשוי להשתמש בתפרים קבועים על מנת להחזיק את הרקמות במקום.

ישנם הליכים חדישים ופולשנים פחות, בהם המנתח מבצע חתכים קטנים יותר ומשתמש באנדוסקופ (מצלמה זעירה שמחוברת לצינור דק) כדי להשלים את הניתוח. מומלץ לשאול את הרופא על כל האופציות שעומדות לרשותך בשלב היעוץ.

יחד עם המנתח, תחליטו על סוג ההרדמה, בהתאם לנוחיותכם ומצבכם האישי. תוכלו לבחור בין הרדמה כללית לבין הרדמה מקומית עם טשטוש. שוב, תלוי בכם ובמצבכם.

עודפי שומן בצוואר

במהלך שאיבת שומן, המנתח יבצע חתך זעיר מתחת לסנטר ויסיר את עודפי השומן. במידה והנכם עוברים הליכים נוספים במהלך מתיחת הצוואר, מאוד נפוץ שהמנתח יתחיל בשאיבת השומן. אם זהו ההליך היחיד שנדרש למצבכם, תכננו על ניתוח של עד שעתיים.

הניתוח יותר אתכם עם תפרים וחבישה. חשוב מאוד למלא אחר הוראות הרופא לטיפול נאות של האזור על מנת להבטיח שתהליך הריפוי יעבור ללא סיבוכים מיותרים.

יותר מידי עור באזור הצוואר

בדומה להליך 'platysmaplasty', המנתח יבצע חתכים זהים בהליך 'cervicoplasty', כשהוא או היא מסירים חלקים מהעור ומותחים בהתאם.

המתיחה תאובטח על ידי דבר מיוחד ו\או תפרים. ההליך יכול לארוך עד 4 שעות, תלוי על רמת המורכבות של ההליך הנחוץ. שוב, סוג ההרדמה תלוי בהסכם עם שלך עם המנתח.

בסיום התהליך, המנתח ילביש לכם חבישה מיוחדת לה תזדקקו במשך כשבוע לאחר הניתוח, אלא אם הרופא הורה אחרת. שוב, חשוב מאוד למלא אחר הוראות המנתח כדי להבטיח החלמה נאותה.

כיצד להתכונן למתיחת צוואר?

במהלך היעוץ עם מנתח פלסטי, הוא ינחה אותך בכל הנוגע לתרופות מהם עליך להמנע לפני הניתוח. תרופות וויטמינים מסוימים מדללים את הדם ועלולים לגרור דימום יתר.

אם הנכם מעשנים, תאלצו להפסיק לפחות שבועיים לפני הניתוח ושבועים אחריו. לא תוכלו לתכנן לקצץ בכמות, עליכם להפסיק לחלוטין כדי להבטיח שתהליך ההחלמה יעבור ללא סיבוכים.

כמו כן, זה לא זמן לדיאטה: ודאו לאכול כמו שצריך – זה יסייע לגוף שלכם להחלים.

ודאו ללבוש בגדים נוחים ומשוחררים ביום הניתוח. מומלץ לבחור בגד שנפתח בקלות עם רוכסן או כפתורים כך שלא תאלצו להסירו מעל ראשכם.

מומלץ לקחת חופש מהעבודה לפחות שבועיים. אולם, הרופא יוכל להמליץ על החופש המומלץ בהתאם למצבכם האישי.

אם הנכם מתכננים לעבור 'platysmaplasty', 'cervicoplasty' או כל הליך אחר הנ"ל, מומלץ שתכינו את ביתכם בהתאם כך שתוכלו להתנייד ולתפקד בקלות יחסית במהלך תהליך ההחלמה.

מה להכין להתאוששות מניתוח מתיחת צוואר?

 • שקיות קרח.
 • תחבושות גזה ומגבות יד.
 • מד חום.
 • אספקה של בגדים נוחים ומשוחררים (רצוי מכופתרים).
 • וזלין ומשחה אנטיבקטריאלית למריחה על אזורי החתך.
 • מכשיר טלפון צמוד.
 • אספקת כריות שתאפשר לשמירה על איזון הראש בתנוחה נוחה.
 • ליווי אישי של חבר \ בן משפחה במהלך 24 שעות הראשונות לניתוח.

מה משך זמן ההחלמה הצפוי מניתוח מתיחת צוואר?

כמו כל ניתוח כירורגי, ההחלמה לוקחת זמן וחשוב להיות סבלני. רוב המטופלים מסוגלים לחזור לעבודה בין 10 עד 14 ימים מיום הניתוח.

אם הנכם פעילים מבחינה פיזית או עוסקים בספורט כלשהו, תצטרכו להמתין עם הפעילות לפחות שלושה שבועות, אם לא יותר, עד לחידוש הפעילות. אל תמהרו! זה לא שווה את הסיכון. השקעתם לא מעט זמן, אנרגיה וכסף בתהליך, אל תהרסו את כדאיותו.

מהם תופעות הלוואי והסיבוכים האפשריים בניתוח למתיחת צוואר?

הניתוח ישאיר אתכם חבולים ונפוחים למשך כמה ימים. אתם עשויים להרגיש עקצוצים ותחושות שונות כגון משיכות וצריבה. כמו כן, יכול להיות שתחוו חוסר תחושה. כל הסימנים הללו מאוד נורמלים בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח ואין כל סיבה לדאגה.

כמו בכל ניתוח כירורגי, תמיק קיים סיכון הזיהום. אנא הקפידו לשים לב לטמפרטורת הגוף ובסימן הראשון של חום גבוה, פנו לרופא. כמו כן, במידה ותבחינו בהפרשות מוגלתיות חריגות מאזור הניתוח, פנו לרופא המטפל.

למרות שהתופעה חריגה מאוד, תיתכן תגובה אלרגית להרדמה. משום כך, חשוב מאוד לחשוף כל אלרגיה לתרופות ועבר רפואי חריג.

המאמר אינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי עם מנתח פלסטי מומחה למתיחת צוואר. ליעוץ ופרטים נוספים, אנא פנו אלינו.

בהצלחה, צוות אמ.די.קייר.

ניתוח פלסטי מתיחת צוואר 5.00/5 (100.00%) 3 votes