ניתוח פלסטי עיצוב ירכיים

עבור אנשים רבים, החלק העליון של הרגליים הופך למטרד רציני עם הגיל, ואחרים מוצאים את אזור הירכיים עמיד בצורה עיקשת ביותר לדיאטות ופעילויות גופניות אחרות אחרי ירידה במשקל. תאי שומן, צלוליטיס ועור עודף עלולים להצטבר בירכיים ולגרום לאנשים להיראות כבדים יותר, מבוגרים יותר ופחות בכושר משהם באמת. עור רופף באזור הירכיים עשוי לגרום לאנשים להרגיש נבוכים על המראה שלהם ולהשפיע משמעותית בחיי הזוגיות ובהרגשת החופש להתפשט בים או בבריכה. בעוד אנשים מסוימים משיגים תוצאות יפות עם פעילות גופנית נמרצת ותזונה בריאה, אחרים לא נהנים מעור כל כך אלסטי ומתקשים לחטב ולעצב את הירכיים.

עיצוב-ירכיים

למרבה המזל, ניתוחים פלסטיים מציעים פיתרון פוטנציאלי אידיאלי בצורת ניתוח עיצוב ירכיים. הניתוח הוא דרך מועילה להשיג מראה רגליים עליונות מוצקות ואטרקטיביות יותר. ההליך שימושי במיוחד עבור מי שמתמודד עם עור רפה ופחות אלסטי עודף כתוצאה מירידה במשקל. ניתוח עיצוב ירכיים, או מה שמכונה 'thighplasty', כרוך בהסרת עודפי עור, שומן ורקמות לטובת עיצוב הרגליים העליונות.

קיימות מספר טכניקות העומדות לרשות מנתחים פלסטיים המאפשרות להם להתאים אישית את הניתוח לצרכיו האינדבידואלים של כל מטופל. הרופא המנתח יצור איתך את התוכנית הכירורגית המתאימה לך ביותר ויתאים אותה אישית לצרכיך ומטרותיך; הכל כדי שתוכלי להנות מרגליים סקסיות וחטובות יותר.

מי המועמדים לניתוח עיצוב ירכיים?

אם הירכיים שלך שוקעים, עיצוב ירכיים יכול להעניק לך מראה צעיר וחטוב יותר. מטופלים רבים שמעוניינים לשפר את מראה הירכיים הם מועמדים טובים להליך, אולם הם יאלצו לעמוד בקריטריונים מסוימים כפי שנדרש לפני כל הליך כירורגי. הקריטריונים חיוניים לשמירה על בטחון המטופל ומקסום הסיכוי להשגת המראה הרענן המבוקש. להלן הקריטריונים:

 • אם יש לך עור רפה ורקמות לא רצויות לאורך הירכיים. המנתח הפלסטי שלך יסיר שכבות דקות של שומנים במהלך עיצוב הירכיים אולם הניתוח לא נועד להוות תחליף לתזונה בריאה ופעילות גופנית.
 • אם משקלך יציב. אם טרם הגעת ליעד הירידה במשקל, ירידה נוספת במשקל עשויה לגרום לרקמות הירך לצנוח שוב. כמו כן, העלאה במשקל אחרי הניתוח גם כן יכולה להשפיע משמעותית ולהפריע לתוצאות הניתוח. חשוב להישמע להוראות הרופא ולהישאר בטווח המשקל הרצוי.
 • אם בריאותך תקינה. בעיות כרוניות כגון סוכרת לא מאוזנת עלולות לפגוע ביכולת ההחלמה מהניתוח או לעבור את הליך ההרדמה באופן בטוח.
 • אם אינך מעשנת. תלוי בקריטריונים מסוימים, העישון עשוי להשפיע על תהליך ההחלמה ולהגביר את הסיכון לסיבוכים. בדרך כלל, אם הנך מעשנת, תוכלי לעבור את עיצוב הירכיים במידה ותסכימי להפסיק לעשן תקופה מסוימת לפני ואחרי הניתוח.
 • אם אינך שותה בתדירות גבוהה. גם כאן עלולה להיות השפעה על תהליך ההחלמה והעלאת הסיכון לסיבוכים.
 • אם הנך בריאה פסיכולוגית. ניתוח פלסטי משנה את המראה ומשפיע לא רק על הבריאות הפיזית, אלא גם על המצב הנפשי.
 • אם הנך בעלת ציפיות ריאליות. יחד עם הרופא, תוכלו לדון ולתאם ציפיות בהתאם למצבך האינדבידואלי.
 • אם ביכולתך להתחייב לתהליך. הניתוח תובעני ודורש שמירה על אורח חיים בריא על מנת לשמר את התוצאות.

המנתח הפלסטי יוכל להעריך את מועמדותך לעיצוב ירכיים על ידי בחינת הגוף שלך, בדיקת הרישומים הרפואיים ודיון עימך על מטרותיך בפגישת היעוץ. אם ימצא ואינך מועמדת טובה לעבור את הניתוח, המנתוח עשוי להמליץ טיפולים אלטרנטיבים שיעזרו לך לשפר את מראה הירכיים.

מחיר עיצוב ירכיים

עיצוב ירכיים הוא הליך מתוכנן, מותאם אישית שמיושם בהתאם לצרכי האינדבידואל וצרכים רפואיים משתנים – המחיר משתנה. מחירי עיצוב ירכיים יכולים לנוע בין 8,000₪ – 16,000₪ (המחיר מתייחס או לירכיים חיצוניות או לפנימיות. עבור ירכיים חיצוניות ופנימיות יחד המחיר כמעט כפול).

גורמי השפעה על מחיר ניתוח עיצוב ירכיים

הבנת הגורמים המשפיעים על ניתוח פלסטי יכולה לעזור לך לתקצב ולהעריך את תוכנית הפעולה שלך. גורמים שבדרך כלל משפיעים על מחיר ניתוח עיצוב ירכיים כוללים:

 • כמות ומיקום העור העודף, השומן והרקמות הקיימות. הכמות תשפיע על סוג הטכניקה לניתוח, ובכך תשפיע על המחיר. בדרך כלל, הליך שכולל חתכים קצרים עם הסרת רקמות פשוטה יעלה פחות מהליך מורכב וארוך יותר.
 • כל בדיקת איבחון נדרשת. במידה והמנתח הפלסטי שלך זקוק ליותר מידע כדי להעריך את כשירותך לעבור את הניתוח, הוא או היא יכולים להזמין בדיקות דם נוספות או בדיקה אצל רופא מומחה, מה שעשוי להשפיע על מחיר הניתוח.
 • כישורי המנתח הפלסטי שלך. מנתחים מנוסים ומתמחים בסוג זה של ניתוח עשויים לגבות מחיר יקר יותר. עם זאת, הפקדת בריאותך בידי רופא מומחה יכולה לעזור לך לחסוך כסף, אי נוחות ולספק לך שקט נפשי בטווח הארוך, הודות ומנתחים מנוסים נוטים לספק תוצאות מצוינות ללא סיבוכים מיותרים או צורך בהליכים נוספים.
 • מצבך הבריאותי. כל חשש רפואי לבצע בך הרדמה, להכין אותך לניתוח, לבצע את עיצוב הירכיים או החלמה קשה עשויים גם הם להשפיע על המחיר, משום שהמנתח יאלץ להתאים את ההליך למצבך הרפואי.
 • מיקום המרפאה \ בית החולים. בשל עלויות יוקר המחייה, הכנסה ממוצעת ומיסוי, מחיר הניתוח יושפע. תוכלו לחסוף בהוצאות כספיות על ידי עבודה עם מנתח פלסטי באזור הפריפריה (במידה וישנו כזה). במקרה כזה, ודאו לבדוק היטב את הרקע והמוניטין של המנתח.
 • התרופות והציוד לו תזדקקו אחרי הניתוח. ככל הנראה תזדקקו למשככי כאבים, אנטיביוטיקה, ובמקרים מסוימים, תרופות נוגדי קרישה (למניעת קרישת דם) לאחר הניתוח. בנוסף, רוב המנתחים הפלסטיים דורשים ממטופלים ללבוש תחבושות אלסטיות מיוחדות להידוק הגוף שמטרתן לסייע בהידוק הירכיים ולהפחית נפיחות. כל התרופות במרשם שתאלצו לרכוש, תחבושות וציוד נלווה, ישפיעו על מחיר הניתוח הכולל. חלק מהמנתחים כבר כוללים את כל הציוד הנחוץ במחיר הכולל של הניתוח, אז ודאו לתשאל את המנתח בנושא.
 • סוג ההרדמה ותרופות ההרגעה. מנתחים מסוימים עשויים להשתמש בהרדמה כללית, בעוד שאחרים עשויים להשתמש במקומית עם שילוב של תרופות הרגעה תוך ורידיות. סוג התרופות וההרדמה ישפיעו על מחיר הניתוח.
 • כל סוג של הליך נוסף שתבחרו לשלב עם עיצוב הירכיים. מטופלים רבים משלבים שאיבת שומן עם ניתוח עיצוב הירכיים כדי להנות מתוצאות משופרות. ניתן לשלב את הניתוח עם הליכים נוספים כמו מתיחת בטן ('abdominoplasty') או הליכים שאינם כירורגיים כמו מילוי קמטים.

המאמר אינו מהווה תחליף ליעוץ רפואי מקצועי עם רופא מנתח. לכל שאלה בנושא עיצוב ירכיים, נא לא להסס ליצור עימנו קשר בטלפון או בטופס צוק קשר. המשך גלישה נעימה, צוות אמ.די.קייר.

ניתוח פלסטי עיצוב ירכיים 4.50/5 (90.00%) 6 votes