דיספורט או בוטוקס?

  טיפולים אסתטיים איכותיים זה אמדיקייר

  בין שירותינו ניתן למצוא טיפולי prp לשיער, הסרת קעקוע, הזרקות עיבוי שפתיים, טיפולי מזותרפיה לפנים ועוד. צרו איתנו קשר לפרטים ותיאום פגישה

  בטלפון 0723922054 📞, או בטופס צור קשר

  שאלת אבטחה,

  דיספורט או בוטוקס? מה עדיף ומה מומלץ?

  הטיפול בדיספורט נגד קמטים עובד טוב יותר מיריבו הישן והפופולרי יותר, בוטוקס, לפחות באזורים מסוימים של הפנים, כך אומרים החוקרים

  בשורה מרעישה בעולם האסתטיקה- דיספורט!

  את המילה בוטוקס כולנו מכירים ואם מדובר באנשים שגם זכו להזריק אותו לקמטים בפניהם, אין שום צורך להסביר מהו.

  אבל אם חשבתם שהפיתוחים של חומרים להחלקת קמטוטים וקמטים נגמרו בבוטוקס, יש לנו בשורות מרעישות עבורכם.

  הם רק החלו והכוכב הראשון אשר הוכח היום אחרי מחקר רציני כמחליק יותר טוב של קמטים מסוימים הוא- תחזיקו חזק.

  לא הבוטוקס אלא חומר חדש בשם דיספורט.

  זוהי בהחלט חדשה מרעישה אחרי שבמשך העשורים האחרונים אנחנו מכירים וסומכים רק על הבוטוקס שיחליק לנו את קמטי השנים, והנה צץ הדיספורט והוא עושה פלאים.

  לאחרונה השתתפו שני החומרים הללו הדיספורט והבוטוקס במחקר, אשר מטרתו הייתה לקבוע מי משני החומרים הללו מחליק יותר טוב קמטים בצדי העיניים.

  למשתתפים במחקר הוזרקו שני החומרים והדיספורט ניצח.

  בכל מה שקשור לקמטי עיניים הוא החומר האולטימטיבי ולכן בכמה קליניקות מקצועיות כבר מיהרו להשתמש בו כדי להעניק למטופליהם את הטיפול האפקטיבי והיעיל ביותר.

  שתי התרופות התחרו במחקר שנערך לאחרונה אשר תוכנן כדי לגלות איזו תרופה יכולה להחליק את הקמטים בצדי העיניים המופיעים על רקות הפנים (crow’s feet) בצורה הטובה ביותר.

  למשתתפים הוזרק דיספורט בצד אחד של פניהם, ובוטוקס בצד השני.

  דיספורט הוכיח עצמו כטוב יותר בהפחתת סימני קמטים בצדי העיניים כאשר המשתתפים כיווצו את השרירים בפניהם חזק ככל האפשר.

  בנוסף, שני שליש מהמשתתפים היו יותר שבעי רצון מהתוצאות בצד פניהם אשר טופל בדיספורט. הן החוקרים והן המשתתפים לא ידעו איזה טיפול קיבל כל אחד מהצדדים.

  עם זאת, יש צורך במחקרים נוספים על התחרות הזו בכדי לראות האם התוצאות העדיפות של דיספורט מחזיקות מעמד על-פני תקופת זמן ארוכה.

  כמו כן, לא ידוע האם לדיספורט תהיה תועלת כאשר ייעשה בו שימוש באזורים אחרים בפנים, אומרים החוקרים.

  בנוסף, אחדים טוענים כי עיצוב המחקר עשוי לתת העדפה לדיספורט.

  במקרים מסוימים, המוצרים עשויים לגרום לתופעות לוואי חמורות, לרבות קשיי בליעה, דיבור או נשימה, ותסמינים של בוטוליזם, לרבות חולשה בשרירים, לפי אתרי האינטרנט של החברות.

  המחקר שפורסם לאחרונה בכתב העת ארכיון של כירורגיה פלסטית של הפנים, ביקש מימון הן מ- Allergan בע”מ, המייצרת בוטוקס, והן מ- Medicis Aesthetics, היצרנית של דיספורט. עם זאת, הוא זכה למימון מ- Medicis Aesthetics בלבד.

  המחבר המוביל של המחקר הוא יועץ ב- Allergan ו- Medicis Aesthetics ובעל מניות בחברות הללו.

  מה זה דיספורט ומה תפקידו?

  לדיספורט יש תרכובת כימית שונה לגמרי מהבוטוקס הידוע בשמו הרפואי גם כטוקסין בוטולינום המיוצר ע”י חיידק בשם: Closridium botulinum.

  בקהילה הרפואית ידוע כי לשני החומרים הללו יש פעולה זהה, שתיהן חוסמים אותות של עצבים לשרירים כדי להמעיט בפעולת השרירים, אשר התפקוד שלהן מותיר על עור הפנים שלו קמטוטים וקמטים.

  כאשר חוסמים את האותות הללו, מופחתת פעולת השרירים ועוצמת הפעילות שלהם, ומכאן פוחתים הקמטוטים והקמטים.

  בוטוקס נמצא כבר בשימוש רחב בקרב רופאי עור ופלסטיקאים וגם דיספורט אושר לאותן מטרות.

  כעת יש הטוענים כי לבוטוקס יש את היתרון שלו בטשטוש קמטים באזורים מסוימים כמו קמטי מצח ובין העיניים ואילו כעת כאמור אנו נמצאים בתחילתם של מחקרים נוספים, מהראשון שבהם עלה כי הוא יעיל יותר משאר בוטוקס להעלמת שרירים בצדי העיניים.

  איזה מחקרים מחכים לדיספורט, המקבילה של הבוטוקס?

  מחקרים קודמים אשר נעשו בקשר לשני החומרים, הציגו יעילות דומה בטשטוש והעלמת קמטים בין הגבות.

  עכשיו נבחן במחקר מסוים יעילות חומר דיספורט בהחלקת קמטים בצדי העיניים.

  למשתתפים הוזרק בצד אחד של העיניים בוטוקס ובצד השני דיספורט.

  המשתתפים התבקשו אחרי ההזרקות להפעיל את השרירים לצחוק או לחייך, כדי לבדוק האם יש יותר קמטים בצד שהוזרק בו דיספורט או בוטוקס.

  כאשר המשתתפים כיווצו את שרירי פניהם חזק ככל האפשר, לאחר הזרקת הדיספורט נראו פחות קמטים.

  חשוב לציין כי גם החוקרים וגם המשתתפים לא ידעו איזה חומר הזריקו להם באיזה צד.

  מחקר נוסף מתוכנן ע”י מנתח פלסטי בשם ד”ר קורי מאס מסן פרנסיסקו. ב

  מחקר אמורים להשתתף כ-90 משתתפים בממוצע גיל של 54.

  איפה אפשר לעשות החלקת קמטים בדיספורט?

  החלקת קמטים בדיספורט יש לעשות רק אצל רופאים מוסמכים.

  רופאי עור או פלסטיקאים בקליניקה רפואית מתקדמת ומצוידת.

  יש רופאים שגורסים שאין שום הבדל בתוצאה בשימוש בכל אחד מהחומרים הנ”ל אלא במינון המוזרק.

  הממצאים החשובים הללו על דיספורט בהחלט עשויים להגדיל ולהרחיב את השימוש בחומר הזה, עמיתו של הבוטוקס בעולם האסתטיקה המתקדמת היום.

  לפי התוצאות העתידיות, יחליט כנראה כל רופא לגופו של עניין באיזה חומר הוא מעדיף להשתמש לטשטוש קמטים.

  מלחמת הטיפול בקמטים

  בוטוקס ודיספורט מכילים וריאציה כימית שונה במקצת של טוקסין הבוטולינום, חלבון המיוצר על-ידי החיידק Clostridium botulinum. נחשב כי התרופות פועלות בצורה זהה, על-ידי חסימת אותות עצביים אשר עוברים לשרירים, וכתוצאה מכך להרגעתם.

  בוטוקס אושר לטיפול בקמטים בין העיניים (קמטי מצח) על-ידי מנהל המזון והתרופות ב- 2002, ודיספורט אושר עבור אותו השימוש ב- 20099.

  בבוטוקס נעשה שימוש הרבה יותר נפוץ מאשר בדיספורט, אומר ד”ר בריאן גלט, מנתח פלסטי בעל מרפאה פרטית במוריסטאון שבניו-ג’רזי, אשר לא היה מעורב במחקר החדש.

  אף על פי כן, מחקרים קודמים הציעו כי המוצרים יעילים כמעט באותה המידה כאשר נעשה בהם שימוש לטיפול בקמטים בין הגבות, אמר גלט.

  כדי לבחון את היעילות שלהם בהחלקת קמטים אחרים, המחקר החדש של “חלוקת הפנים” בראשות ד”ר קורי מאס, מנתח פלסטי בסן-פרנסיסקו שבקליפורניה, כלל 90 משתתפים עם ממוצע גיל של 54.

  רופאים ומטופלים התבקשו לדרג את חומרת הקמטים בצדי העיניים בסולם דירוג מ- 0 (אין קמטים) עד 4 (קמטים חמורים), הן בזמן ההזרקה והן חודש אחד לאחר מכן.

  על בסיס הדירוגים, לדיספורט היה יתרון על-פני בוטוקס בהפחתת סימני קמטים כאשר המטופלים כיווצו את שריריהם, בדומה לכיווץ המתרחש במהלך חיוך. כאשר שרירי המטופלים היו רגועים, לא היה הבדל משמעותי בדירוגים.

  סוגיית המינון בטיפולים

  החוקרים השתמשו במינון דיספורט גדול פי שלוש ממינון הבוטוקס, אמר ד”ר גריי מונהייט, פרופסור קליני לדרמטולוגיה באוניברסיטת אלבמה בבירמינגהם, אשר לא היה מעורב במחקר.

  מחקרים קודמים שנערכו על-ידי ה- FDA השתמשו בכמות קטנה יותר של דיספורט, ביחס של 2.5 ל- 1. מאחר וכל אחד מהמוצרים יהיה יעיל יותר עם המינון יגדל, ייתכן שהחוקרים, בין אם במכוון ובין אם לא, “היטו את הכף” לטובת דיספורט, אמר מונהייט.

  מחקר קודם אשר השתמש במינון גדול יותר של בוטוקס בהשוואה למינון במחקר הנוכחי, מצא כי בוטוקס היה יותר טוב מבין השניים, הוא אמר.

  “אם כך מינון הוא גורם מכריע בקביעת היעילות של שני המוצרים”, אמר מונהייט.

  “עבורי, הם כולם בעיקרון אותו הדבר”, הוא אמר על המוצרים.

  אין המרת מינון קבועה בין בוטוקס לדיספורט, לפי Allergan.

  כאשר נוצר קשר עם Allergan לצורך קבלת תגובה על תוצאות המחקר, Allergan אמרה כי ההבדל בדירוג בין המוצרים במהלך כיווץ השרירים היה קטן, 0.2 נקודות בלבד בסולם דירוג של 5 נקודות.

  החברה אמרה שאין זה סביר כי ההבדל הזה רלוונטי במובנים של תוצאות המטופלים.

  היא הוסיפה כי המחקר היה קטן ו”ללא בסיס לתביעת עליונות”.

  אחדים אומרים כי השימוש בדיספורט יכול לגדול כתוצאה מהממצאים.

  “אני חושב שלמחקר יש פוטנציאל לגרום לאנשים רבים יותר לנסות טיפול בדיספורט עבור האזור הזה”, סביב העיניים, אמר גלט.

  גלט משתמש במרפאתו בשני המוצרים, אך כעת ישתמש בדיספורט לעתים יותר קרובות, הוא אמר, אם כי המשך השימוש שלו בדיספורט תלוי בשביעות רצונם של המטופלים העוברים טיפול נגד קמטים.

  מתעניינים בנושא הזרקת בוטוקס? חושבים על טיפול דיספורט? צוות אמדיקייר. מזמין אתכם ליצור עמנו קשר בכל שאלה ולתאם פגישת יעוץ עוד היום: 0723922054

  דיספורט – שאלות ותשובות

  מה זה דיספורט ומה תפקידו?

  לדיספורט יש תרכובת כימית שונה לגמרי מהבוטוקס הידוע בשמו הרפואי גם כטוקסין בוטולינום המיוצר על ידי חיידק בשם: Closridium botulinum. בקהילה הרפואית ידוע כי לשני החומרים הללו יש פעולה זהה, שתיהן חוסמים אותות של עצבים לשרירים כדי להמעיט בפעולת השרירים, אשר התפקוד שלהן מותיר על עור הפנים שלו קמטוטים וקמטים.

  האם עדיף להזריק בוטוקס או דיספורט?

  לאחרונה השתתפו שני החומרים הללו הדיספורט והבוטוקס במחקר, אשר מטרתו הייתה לקבוע מי משני החומרים הללו מחליק יותר טוב קמטים בצדי העיניים. למשתתפים במחקר הוזרקו שני החומרים והדיספורט ניצח. בכל מה שקשור לקמטי עיניים הוא החומר האולטימטיבי ולכן בכמה קליניקות מקצועיות כבר מיהרו להשתמש בו כדי להעניק למטופליהם את הטיפול האפקטיבי והיעיל ביותר.

  כיצד מתבצעת הזרקת הדיספורט?

  זריקות דיספורט מבצעים ישירות לשרירי הפנים. באופן כללי הזריקות אינן גורמות לכאב כלשהו ואין צורך בהרדמת המקום.

  האם בטוח להזריק דיספורט?

  הדיספורט נמצא בשימוש בטוח ויעיל מזה זמן רב יחסית בטיפול באופטלמולוגיה ובהפרעות במערכת העצבים.

  למה מיועד בעיקר הבוטוקס?

  בוטוקס מיועד בעיקר להפחתה או העלמה של קמטי הבעה כגון קמטים במצח, וקמטים המופיעים בין הגבות ובצידי זוויות העיניים. בטיפולים חדשניים יותר בחלק הפנים התחתון.

  איך מומלץ לבחור בין בוטוקס לדיספורט?

  אומנם ההבדלים בין השיטות (נכון להיום לפחות) הם לא מרחיקי לכת, אולם כדאי בכל זאת לקבל מידע מקיף ככל האפשר אודות כל אחת מהשיטות ולהחליט יחד עם הרופא שלכם.

  2.8/5 - (5 votes)
  צור קשר
  צור קשר

  אמדיקייר - seven טיפולים אסתטיים

  טלפון ישיר: 072-3922054

  או, השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

   

   שאלת אבטחה,