דיספורט או בוטוקס?

מחפשים טיפולי אסתטיקה רפואית?

הגעתם למקום הנכון. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים!

בטלפון 0723922054, או בטופס צור קשר

שאלת אבטחה,

דיספורט או בוטוקס? מה עדיף ומה מומלץ?

הטיפול בדיספורט נגד קמטים עובד טוב יותר מיריבו הישן והפופולרי יותר, בוטוקס, לפחות באזורים מסוימים של הפנים, כך אומרים החוקרים

שתי התרופות התחרו במחקר שנערך לאחרונה אשר תוכנן כדי לגלות איזו תרופה יכולה להחליק את הקמטים בצדי העיניים המופיעים על רקות הפנים (crow's feet) בצורה הטובה ביותר. למשתתפים הוזרק דיספורט בצד אחד של פניהם, ובוטוקס בצד השני.

דיספורט הוכיח עצמו כטוב יותר בהפחתת סימני קמטים בצדי העיניים כאשר המשתתפים כיווצו את השרירים בפניהם חזק ככל האפשר. בנוסף, שני שליש מהמשתתפים היו יותר שבעי רצון מהתוצאות בצד פניהם אשר טופל בדיספורט. הן החוקרים והן המשתתפים לא ידעו איזה טיפול קיבל כל אחד מהצדדים.

עם זאת, יש צורך במחקרים נוספים על התחרות הזו בכדי לראות האם התוצאות העדיפות של דיספורט מחזיקות מעמד על-פני תקופת זמן ארוכה. כמו כן, לא ידוע האם לדיספורט תהיה תועלת כאשר ייעשה בו שימוש באזורים אחרים בפנים, אומרים החוקרים.

בנוסף, אחדים טוענים כי עיצוב המחקר עשוי לתת העדפה לדיספורט.

במקרים מסוימים, המוצרים עשויים לגרום לתופעות לוואי חמורות, לרבות קשיי בליעה, דיבור או נשימה, ותסמינים של בוטוליזם, לרבות חולשה בשרירים, לפי אתרי האינטרנט של החברות.

המחקר שפורסם לאחרונה בכתב העת ארכיון של כירורגיה פלסטית של הפנים, ביקש מימון הן מ- Allergan בע"מ, המייצרת בוטוקס, והן מ- Medicis Aesthetics, היצרנית של דיספורט. עם זאת, הוא זכה למימון מ- Medicis Aesthetics בלבד. המחבר המוביל של המחקר הוא יועץ ב- Allergan ו- Medicis Aesthetics ובעל מניות בחברות הללו.

מלחמת הטיפול בקמטים

בוטוקס ודיספורט מכילים וריאציה כימית שונה במקצת של טוקסין הבוטולינום, חלבון המיוצר על-ידי החיידק Clostridium botulinum. נחשב כי התרופות פועלות בצורה זהה, על-ידי חסימת אותות עצביים אשר עוברים לשרירים, וכתוצאה מכך להרגעתם. בוטוקס אושר לטיפול בקמטים בין העיניים (קמטי מצח) על-ידי מנהל המזון והתרופות ב- 2002, ודיספורט אושר עבור אותו השימוש ב- 20099.

בבוטוקס נעשה שימוש הרבה יותר נפוץ מאשר בדיספורט, אומר ד"ר בריאן גלט, מנתח פלסטי בעל מרפאה פרטית במוריסטאון שבניו-ג'רזי, אשר לא היה מעורב במחקר החדש. אף על פי כן, מחקרים קודמים הציעו כי המוצרים יעילים כמעט באותה המידה כאשר נעשה בהם שימוש לטיפול בקמטים בין הגבות, אמר גלט.

כדי לבחון את היעילות שלהם בהחלקת קמטים אחרים, המחקר החדש של "חלוקת הפנים" בראשות ד"ר קורי מאס, מנתח פלסטי בסן-פרנסיסקו שבקליפורניה, כלל 90 משתתפים עם ממוצע גיל של 54.

רופאים ומטופלים התבקשו לדרג את חומרת הקמטים בצדי העיניים בסולם דירוג מ- 0 (אין קמטים) עד 4 (קמטים חמורים), הן בזמן ההזרקה והן חודש אחד לאחר מכן.

על בסיס הדירוגים, לדיספורט היה יתרון על-פני בוטוקס בהפחתת סימני קמטים כאשר המטופלים כיווצו את שריריהם, בדומה לכיווץ המתרחש במהלך חיוך. כאשר שרירי המטופלים היו רגועים, לא היה הבדל משמעותי בדירוגים.

סוגיית המינון בטיפולים

החוקרים השתמשו במינון דיספורט גדול פי שלוש ממינון הבוטוקס, אמר ד"ר גריי מונהייט, פרופסור קליני לדרמטולוגיה באוניברסיטת אלבמה בבירמינגהם, אשר לא היה מעורב במחקר. מחקרים קודמים שנערכו על-ידי ה- FDA השתמשו בכמות קטנה יותר של דיספורט, ביחס של 2.5 ל- 1. מאחר וכל אחד מהמוצרים יהיה יעיל יותר עם המינון יגדל, ייתכן שהחוקרים, בין אם במכוון ובין אם לא, "היטו את הכף" לטובת דיספורט, אמר מונהייט.

מחקר קודם אשר השתמש במינון גדול יותר של בוטוקס בהשוואה למינון במחקר הנוכחי, מצא כי בוטוקס היה יותר טוב מבין השניים, הוא אמר. "אם כך מינון הוא גורם מכריע בקביעת היעילות של שני המוצרים", אמר מונהייט.

"עבורי, הם כולם בעיקרון אותו הדבר", הוא אמר על המוצרים. אין המרת מינון קבועה בין בוטוקס לדיספורט, לפי Allergan.

כאשר נוצר קשר עם Allergan לצורך קבלת תגובה על תוצאות המחקר, Allergan אמרה כי ההבדל בדירוג בין המוצרים במהלך כיווץ השרירים היה קטן, 0.2 נקודות בלבד בסולם דירוג של 5 נקודות. החברה אמרה שאין זה סביר כי ההבדל הזה רלוונטי במובנים של תוצאות המטופלים. היא הוסיפה כי המחקר היה קטן ו"ללא בסיס לתביעת עליונות".

אחדים אומרים כי השימוש בדיספורט יכול לגדול כתוצאה מהממצאים. "אני חושב שלמחקר יש פוטנציאל לגרום לאנשים רבים יותר לנסות טיפול בדיספורט עבור האזור הזה", סביב העיניים, אמר גלט.

גלט משתמש במרפאתו בשני המוצרים, אך כעת ישתמש בדיספורט לעתים יותר קרובות, הוא אמר, אם כי המשך השימוש שלו בדיספורט תלוי בשביעות רצונם של המטופלים העוברים טיפול נגד קמטים.

מתעניינים בנושא הזרקת בוטוקס? חושבים על טיפול דיספורט? צוות אמ.די.קייר. מזמין אתכם ליצור עמנו קשר בכל שאלה ולתאם פגישת יעוץ עוד היום: 0723922054

צור קשר
צור קשר

טיפולים אסתטיים אמדיקייר

טלפון ישיר: 072-3922054

או, השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

 

שאלת אבטחה,