מהפך בשיניים ביום אחד 6 דברים שעליכם לקחת בחשבון

  טיפולים אסתטיים איכותיים זה אמדיקייר

  בין שירותינו ניתן למצוא טיפולי prp לשיער, הסרת קעקוע, הזרקות עיבוי שפתיים, טיפולי מזותרפיה לפנים ועוד. צרו איתנו קשר לפרטים ותיאום פגישה

  בטלפון 0723922054 📞, או בטופס צור קשר

  שאלת אבטחה,

  אובדן של שיניים בפה או מצב של שיניים שנפגעו כתוצאה ממחלת שיניים, אינם מהווים פגיעה רק במראה האסתטי של המטופל, כי אם פגיעה של ממש באיכות החיים. תפקידם העיקרי של השיניים הוא חיתוך ולעיסה של מזון ומהווה כמסגרת לפנים, מחסור בשיניים או שיניים שאינן מתפקדות יגרמו למגבלות ביכולת לעיסת המזון וכתוצאה מכך לפגיעה בתזונה. נוסף לכך, מחסור של שיניים עשוי לפגוע בחיתוך הדיבור, שקיעת עור הפנים ובביטחון העצמי של המטופל.

  ענף רפואת השיניים מציג פתרונות מתקדמים לטיפול בשיניים, תוך חתירה לטיפולים משמרים עבור שיניים קיימות ככל הניתן, ובמידה ומדובר בשיניים שלא ניתן להציל באמצעות הטיפולים הללו, או בשיניים חסרות בפה, מתן מענה באמצעות השתלת שיניים, בטיפול שזכה לסימן רשום: “חיוך ביום אחד”. מומלץ לקרוא על השתלת שיניים: סוגי ההשתלות, התאמת המטופל וסיכויי ההצלחה ואופן יישום התהליך, וכמובן להיוועץ ברופא מקצועי ומנוסה בתחום.

  ריכזנו עבורכם 6 טיפים הכרחיים לפני טיפול השתלת שיניים ביום אחד:

  1. הבינו את התהליך – הליך השתלת שיניים הוא הליך כירורגי ומורכב, במסגרתו השיניים הטבעיות החסרות מוחלפות בשתל טיטניום זעיר המוחדר ומוברג אל עומק עצם החניכיים, ויצירת מבנה שן וכתר המכסים את השתל, ליצירת מראה אסתטי ושן מתפקדת מחומרים הדומים בהרכבם להרכב השן הטבעית. תיאור זה כמובן מספק מידע על קצה המזלג, וחשוב להבין את כל שלבי התהליך ומשמעותם, מומלץ לקרוא על השתלת שיניים ולהרחיב במידע, שכן ידע והיכרות עם הצפוי יסייעו בהפחתת חרדה, כמו גם בהכנה של המטופל לטיפול.
  2. הימנעות מעישון – מטופלים אשר מעשנים סובלים מפגיעה בכלי הדם הקטנים המצויים בחניכיים, וכתוצאה מכך מפחיתים את סיכויי ההצלחה של קליטת השתלים בצורה מיטבית בחניכיים. גם היגיינת פה לקויה עשויה לגרום למחלות חניכיים שיפגעו בתהליך ההשתלה ויסכנו את המטופל בפיתוח זיהומים ופגיעה בהצלחת התהליך. עם ההחלטה על ביצוע השתלת שיניים חשוב להימנע לחלוטין מעישון לאורך מספר שבועות לכל הפחות, כמו גם להקפיד על שמירה על היגיינה ובריאות הפה והשיניים. המלצות אלו נוגעות גם לאחר ביצוע ההשתלה, במטרה להבטיח את שימור התוצאה לאורך שנים.
  3. ספיגת השתלים והתמזגותם בחניכיים באופן טבעי. בימים אלו הפה והשיניים יתאפיינו ברגישות יתר, וחשוב שלא להפעיל לחץ על השתלים בלעיסת מזונות קשים, מזונות סיביים ומאכלים בטמפרטורה גבוהה. מאחר והימים שלאחר ההשתלה עשויים להיות מלווים בכאבים ובחוסר נוחות, מומלץ להיערך מראש ולהכין מאכלים רכים, שאינם דורשים לעיסה, אך משביעים ומזינים, דוגמת: מרק, פירה ומחיות, קציצות רכות, מאכלי יוגורט וכדומה. את המזונות המבושלים יש לאכול בטמפרטורה נעימה וחמימה.
  4. שימוש בתרופות – כאמור, לאחר ההשתלה המטופל עשוי לחוש כאבים ואי נוחות. ניתן לעשות שימוש במשככי כאבים ללא צורך במרשם רופא לצורך הקלה. נוסף לזאת, הרופא המטפל ירשום למטופל אנטיביוטיקה למניעת זיהומים, ועל פי צורך כדורים המיועדים להורדת הנפיחות. חשוב ליטול את הכדורים על פי הנחיית הרופא להחלמה מלאה ומהירה. מלבד הטיפול התרופתי יש להקפיד על שטיפות פה דנטליות לחיטוי ולשמירה על תנאי היגיינה של הפה.
  5. בחירת רופא – השתלות שיניים מצריכות ידע רב, ניסיון, שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ומיומנות גבוהה. חשוב במיוחד לבצע את הטיפול אצל רופא שיניים מומחה בהשתלות שיניים, אשר מבצע השתלות שיניים ממגוון סוגים ושיטות, בעל המלצות וניסיון, שילווה את ההליך משלב האבחון והצילומים, קביעת תכנית הטיפול בשיתוף עם המטופל, ביצוע מיומן, ליווי ומעקב.
  6. ליווי ותקופת החלמה – אל המפגש הטיפול לצורך ביצוע השתלת שיניים יש להגיע עם מלווה, הן לצורך תמיכה והן לצורך ליווי/הסעה של המטופל אל ביתו בתום הטיפול, כאשר זה צפוי להיות תחת טשטוש, רגישות וכאב. את הימים שלאחר ההשתלה יש לשריין לצורך מנוחה מלאה, לצד הטיפול התרופתי והתזונה המותאמת. מומלץ שלא לקבוע ולהתחייב לאירועים מכל סוג בשבוע שלאחר הטיפול. לאחר כשבוע ניתן לחזור בהדרגה לשגרת החיים, תוך הימנעות מביצוע פעילות גופנית מאומצת, למשך כחודש ימים.

  חשוב לציין כי הליך השתלת שיניים ביום אחד מתייחס למפגש בו מתבצעת החדרת השתלים, אולם ההליך כולו כולל גם מפגשי אבחון, צילומים והכנה, ובהמשך מפגש לצורך החלפת כתרים זמניים בכתרים קבועים ומפגשי מערב. למרות זאת שיטה  זו מתבצעת בהליך טיפולי מהיר ויעיל ביחס לשיטות ההשתלה המסורתיות, האורכות חודשים ארוכים, ומספקת מענה למטופלים בעלי חרדה דנטלית העונים על התנאים הנדרשים לטיפול.

  קרדיט תמונה freepik

  צור קשר
  צור קשר

  אמדיקייר - seven טיפולים אסתטיים

  טלפון ישיר: 072-3922054

  או, השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

   

   שאלת אבטחה,