מילון מונחים – טיפולים קוסמטיים

  טיפולים אסתטיים איכותיים זה אמדיקייר

  בין שירותינו ניתן למצוא טיפולי prp לשיער, הסרת קעקוע, הזרקות עיבוי שפתיים, טיפולי מזותרפיה לפנים ועוד. צרו איתנו קשר לפרטים ותיאום פגישה

  בטלפון 0723922054 📞, או בטופס צור קשר

  שאלת אבטחה,

  מילון מונחים של טיפולים קוסמטיים ואנטי אייג’ינג

  DermaPen – דיקור העור

  זוהי טכנולוגיית מתקדמת לדיקור עור אנכי, אשר משתמשת במחטים רבים שמנקבים את העור כדי לעורר ייצור טבעי מוגבר של קולגן ולעורר את מנגנוני התיקון.

  Healite II (טיפול ב- LED או בלייזר רך)

  Healite II הוא סוג של טיפול בלייזר רך שמשתמש באורכי גל בטיחותיים אשר מוקרנים על העור. הגלים האלה מוקרנים בצורה מסוימת שעוזרת לעורר את מנגנוני תיקון התאים הטבעיים של הגוף. נמצא כי Healite II וטיפולים אחרים על בסיס לייזר רך משפרים את זמני ההתאוששות לאחר ניתוחים או מפחיתים את תקופת הריפוי לאחר טיפולי עור, מקלים על כאבי מפרקים ושרירים, מגבירים את הובלת הדם בגוף, מעודדים ריפוי ומגבירים ייצור קולגן.

  אחד מהיתרונות של Healite II הוא שהטיפול מרגיע, בעל זמני התאוששות יחסית קצרים, וניתן להשתמש בו בצורה בטוחה כמעט עבור כל סוגי העור.

  אדמומיות בעור

  אדמומיות בעור לעתים קרובות נגרמת כתוצאה מדם שמגיע במהירות לפני שטח העור שלכם בתגובה לחומר כימי או חומר מגרה, חשיפת יתר לשמש, דאגה רגשית כגון מבוכה, או גורמים אחרים. קראו עוד מתחת ל”אדמומיות או רוזציאה” שלעיל.

  העור שלכם הוא האיבר הגדול ביותר, והוא משמש כמחסום הגנתי עבור האיברים הפנימיים, מבנה העצבים והרקמות שלכם. טיפוח העור יכול לכלול מספר היבטים של בריאות העור.

  אדמומיות או רוזציאה

  רוזציאה זו בעיית עור כרונית שמאופיינת ברגישות בעור, בהתעוררות והיעלמות של גירוי בעור או בהסמקה של העור, לעתים קרובות באזור הלחיים והאף אך לפעמים גם באזורים אחרים בפנים. היא מלווה באדמומיות קלה עד חמורה של הפנים שעשויה להשתנות בהסתמך על מה שאתם מורחים על העור, המזון שאתם צורכים, ומחזור הדם הכללי שלכם (לעתים קרובות נצפית אדמומיות רבה יותר כשאתם לחוצים או מתאמנים, לדוגמה).

  אקנה וצלקות

  אקנה הוא בעיית עור נפוצה שמשפיעה על יחידים בכל הגילאים, אך לעתים קרובות נפוצה יותר בקרב מתבגרים ומבוגרים צעירים בגילאי 15 עד 24. אקנה נובע מפגמים בעור או נקבוביות חסומות, אשר בדרך כלל נגרמות כתוצאה מייצור מוגבר של שומן יחד עם הצטברות של תאי עור מתים וחיידקים בנקבוביות העור.

  לעתים קרובות, בליווי של זיהום, אדמומיות וגירוי בעור, האקנה יכול להוביל לצלקות ארוכות טווח או אובדן צבע בעור.

  עור מזדקן הוא עור שהתחיל לאבד את החוזק, היציבות, הצבע ורמות הקולגן שלו. לעתים קרובות, עור מזדקן מתאפיין ברפיון, קמטים, קווים וצניחה פוטנציאלית של העור לאורך מבנה העצמות (העצמות שלכם גם מתנוונות עם הגיל).

  דליות ורידים

  דליות ורידים הן ורידים נפוחים, מוגדלים בעלי מראה מעוקל אשר מופיעים מתחת לפני השטח של העור.

  הזרקות לטיפול בקמטים

  בטיפולי ההזרקות הקוסמטיות האלה משתמשים לצורך שיקום הנפח באזורים המטופלים וחסימה של אותות שעוברים לשרירים אשר נמצאים מתחת לקמטים. הזרקות לטיפול בקמטים וחומרי מילוי לעור יכולים לעזור לעורכם להיראות חלק יותר, צעיר יותר, ויציב יותר. על-ידי הפחתת קמטים ושיקום נפח הפנים האבוד, הזרקות קוסמטיות יכולות לספק אפקט של הצערה לכל הפנים שלכם (מאחר שקמטים וקווים יכולים לגרום לכם להיראות עייפים או מודאגים). (המלצה: טיפול מזותרפיה)

  היפרפיגמנטציה או בעיות פיגמנטציה בעור

  היפרפיגמנטציה היא בעיית עור נפוצה ולעתים קרובות בלתי מזיקה שבה כתמי עור הופכים לכהים יותר מהעור הסובב.

  לעתים קרובות זה נובע מייצור יתר של מלנין, שהוא הפיגמנט החום בעור שלכם אשר אחראי על הענקת צבע לעור.

  היפרפיגמנטציה לעתים קרובות מתרחשת כתוצאה מנזקי השמש, ניתן לטפל בה ביעילות אצל רופאי עור ועל-ידי שימוש במוצרי טיפוח עור קוסמטיים ותרופתיים נכונים, כמו גם להימנע מחשיפה מזיקה לשמש.

  אזורים נפוצים שבהם אנשים חווים בעיות פיגמנטציה כוללים את הפנים, הקרקפת, הידיים, הזרועות, המחשוף ואזורים אחרים שלעתים קרובות נחשפים לשמש והחשיפה מצטברת לאורך הזמן. כמו כן, כוויות שמש יכולות לגרום לבעיות פיגמנטציה אשר קשורות להתפתחות של מלנומה.

  הפחתת שיער בלייזר או הסרת שיער בלייזר

  הסרת שיער בלייזר מהווה טיפול לא פולשני להפחתת שיער אשר משתמש בטיפול באור (טיפול בלייזר) כדי לפגוע במכוון בזקיקי השיער כדי להפחית צמיחה מחודשת של שיער באזורים המטופלים. בדרך כלל נדרשים טיפולים רבים לצורך קבלת התוצאות הטובות ביותר; והסרת שיער בלייזר לא תמיד מתאימה לכל סוגי העור. לעתים, ניתן להשוות את תחושת הסרת השיער לתחושת צריבה חולפת או הצלפה באמצעות גומי על העור; אך לכולם יש רגישות שונה בעור. לפעמים ניתן להשתמש בקרם הרדמה כדי לשפר את רמות הנוחות שלכם במהלך הסרת השיער. לאורך זמן עשויים להידרש טיפולים חוזרים לצורך תחזוקה, אך הסרת שיער בלייזר היא דרך נוחה לצמצם את הצורך בגילוח חוזר, טיפולי שעווה תכופים וטיפולים אחרים להפחתת שיער.

  הפחתת שיער לצמיתות

  בדומה להסרת שיער בלייזר, הפחתת שיער לצמיתות מפחיתה את צמיחת השיער באזורים מסוימים, אך אינה נוטה להסיר את השיער באופן מוחלט. בדרך כלל נדרשים טיפולים חוזרים ותחזוקה אך אתם תשימו לב להפחתת שיער משמעותית לאחר טיפולים להסרת שיער או הפחתת שיער באמצעות IPL או לייזר.

  הצערת עור בעזרת פקטור 4

  פקטור 4 הוא טיפול PRP (ראו לעיל).

  ורידים ברגליים, אנגיומות, פצעונים כהים

  אם הוורידים ברגליים שלכם נפוחים או מוגדלים, הם עשויים לשנות צבע, להפוך לבולטים יותר מתחת לעור ולהיות לא נעימים לעין. הם נוטים להופיע בחלקים התחתונים של הרגליים, אפילו אצל אנשים צעירים. לעתים קרובות, וורידי רגליים מאוד בולטים נגרמים כתוצאה מתקלות בשסתומים בתוך הוורידים, ולרוב ניתן לטפל בהם.

  ורידי עכביש

  “ורידי עכביש” הוא מונח עממי לבעיית עור שדומה מבחינה חזותית לורידים שמופיעים בצורה של “רגלי עכביש”. לעתים קרובות הבעיה נגרמת כתוצאה מכלי דם מורחבים אשר קרובים לפני השטח כתוצאה מלחץ מוגבר בתוך הוורידים.

  חומרי הזרקה לפנים

  כמות הטיפולים הנדרשת: בדרך כלל נדרשים 3 טיפולים לקבלת תוצאות מיטביות.

  הזרקות קוסמטיות או מוצרי הזרקה כגון חומרי מילוי לעור המאושרים על-ידי TGA שמהווים פתרון זמני ופתרונות הזרקה לטיפול בקמטים.

  חומרי מילוי להזרקה (מוסיפי נפח לעור)

  חומרי מילוי להזרקה דומים לחומרי מילוי לעור (ראו לעיל).

  במהותם, חומרי מילוי לעור הם מוסיפי נפח שיכולים באופן זמני להוסיף נפח לעור, לאזורים כמו השפתיים, הלחיים, קו הלסת, או השקעים מתחת לעיניים, כדי לעזור להפחית את הסימנים הגלויים של עור מזדקן ופנים מזדקנות.

  חומרי מילוי לעור

  מוסיפי נפח לעור, הידועים בתור “חומרי מילוי לעור”, הם חומרים פעילים לתקופת זמן מוגבלת שמוזרקים אל תוך העור להוספת נפח לאזורי הפנים או לשיקום נפח אבוד בלחיים, בשפתיים, ברקות ובקו הלסת. על-ידי הגברת הנפח ושיקום קווי מתאר של הפנים בהם ניוון העצמות הוביל למראה מבוגר יותר של הפנים, חומרי מילוי לעור יכולים לעזור באופן משמעותי להסתיר סימני הזדקנות בולטים.

  אריכות: חומרי מילוי לעור יכולים להחזיק מעמד החל ממספר חודשים עד 12 או 18 חודשים באזורים מסוימים בפנים. חומרי מילוי לשפתיים מחזיקים מעמד מ- 4 עד 6 חודשים אך זה עשוי להשתנות.

  טיפול DOT – לייזר CO2 לעור

  כמות הטיפולים הנדרשת: בדרך כלל נדרשים 3 טיפולים לקבלת תוצאות מיטביות.

  טיפול DOT ידוע גם כטיפול תרמוליזה אופטי לעור. זהו טיפול מאוד יעיל להצערת העור שמשתמש באנרגיה של פחמן דו חמצני אשר חודרת אל תוך שכבות העור דרך צינורות או תעלות. הטיפול הזה מעורר את העור ומעודד הגדלה של קולגן, ייצור של קולגן חדש, ורקמות עור בריאות למראה צעיר.

  זמן התאוששות: בערך שבועיים של נפיחות, אדמומיות, והתקלפות של העור.

  טיפולי אנטי אייג’ינג וטיפוח העור

  מגוון של גישות קוסמטיות שבהן נעשה שימוש על-ידי רופאי עור ומומחים להזרקות קוסמטיות לצורך הפחתה או האטה של סימני ההזדקנות. בטיפולי האנטי אייג’ינג הנפוצים ביותר בהם נעשה שימוש עבור הפנים ניתן להשתמש גם עבור חלקי גוף אחרים לרבות ידיים, אזור החזה / אזור המחשוף, עור השדיים, עור הישבן ועור הבטן. כמה מהשיטות הנפוצות ביותר למלחמה בסימנים גלויים של הזדקנות כוללות טיפול בלייזר רך (LLLT) עם Healite II, קילוף עמוק, לייזרים ומוצרי טיפוח עור קוסמטיים ותרופתיים.

  זריקות לטיפול בקמטים בדרך כלל מכונות בשם המותג שלהן (לא מתפרסמות בשם באוסטרליה, אך שמות ביתיים של זריקות לטיפול בקמטים שאותם אתם תכירו היטב). הן ידועות בתור הליכים זעיר פולשניים, ויכולות לשלב זריקות להרפיית שרירים באזורים אחרים בפנים על-ידי שימוש במוסיפי נפח לעור (מוסיפי נפח לעור או חומרי מילוי לעור, כמו אלה בהם נעשה שימוש עבור השפתיים).

  טיפול בפקטור 4 של טסיות (PRP)

  פלזמה עשירה בטסיות (או “PRP”) היא טיפול מתקדם להצערת העור. הטיפול משתמש בפלזמה (עשירה בטסיות) של הגוף עצמו בכדי לעורר את מנגנוני התיקון הטבעיים בעור כדי לסייע בהצערת העור. טיפולי PRP, כגון פקטור 4 של מערכת PRP, יכולים לסייע בהחלקה של קווים דקים ובהפחתת בולטות הקמטים. לפעמים זה מכונה “טיפול פנים ערפדי” מאחר שהוא משתמש בפלזמה בדם.

  טיפוח עור קוסמטי ותרופתי

  לפעמים טיפוח עור קוסמטי ותרופתי מכונה טיפוח עור ‘ברמה רפואית’. זהו שילוב של מוצרי קוסמטיקה ומוצרים תרופתיים והוא כולל מרכיבים פעילים בעלי השפעה משמעותית על מראה העור לאורך זמן.

  מוצרי טיפוח עור קוסמטיים ותרופתיים שמוצעים על-ידי קוקו רובי כוללים את המותגים הקליניים הבאים, אשר מאופיינים בדירוג גבוה: Medik8, Obagi, Renewal DNA, PCA Skin  ו- Cosmedix.

  טיפוח העור או טיפול בעור

  טיפול יעיל בעור לעתים קרובות דורש גישה הוליסטית בעלת הכוונה רפואית, שתומכת בטוהר העור לרבות היגיינה הולמת, תזונה טובה, הימנעות מחשיפה ארוכה לשמש, שתייה נוזלים מספקת, ושימוש הולם במוצרי טיפוח עור ברמה רפואית שנבחרו תוך התאמה אישית לטיפול בבעיות העור שהכי מדאיגות אתכם. טיפול בעור יכול לתת לכם את התוצאות הטובות ביותר אם אתם משתמשים במוצרים נכונים בבית ועוברים טיפולי עור קבועים לצורך טיפול בבעיות או דאגות, כמו הזדקנות, אקנה, אדמומיות, רוזציאה, פיגמנטציה/היפרפיגמנטציה או קווים וקמטים.

  טיפול בצלקות לאחר ניתוח

  הסרת צלקות לאחר ניתוח או טיפול לתיקון צלקות יכולים לכלול מספר טיפולים שונים. לעתים קרובות, נעשה שימוש בטיפולים בלייזר כדי ליצור דפוס רשתי של חורים בגודל של סיכות באזור הצלקת המטופלת, כדי לעורר ריפוי וייצור של רקמה חדשה ובריאה.

  שיטה נוספת היא שימוש במיקרו-דיקור או דיקור עור (CIT – טיפול להזרקת קולגן על-ידי שימוש ב- DermaPen ובשיטות אחרות). טיפולי Healite II ורצועות סיליקון גם יכולים להסיר צלקות אחרי ניתוח. תשאלו את צוות רופאי העור שלכם או את המנתח הפלסטי שלכם על האפשרויות שלכם להסרת צלקות או תיקון צלקות.

  טיפולי לייזר להגדלת כמות הקולגן

  לייזרים מגדילי קולגן הם טיפולים יחסית בלתי פולשניים שמשתמשים בטכנולוגיה על בסיס אור ממוקד (לייזרים) לצורך גירוי מנגנון ריפוי הפצעים הטבעי של העור. חלק מהלייזרים האלה יוצרים חבורה מבוקרת או פציעה מבוקרת בעור באזור היעד. דוגמאות של לייזרים מאוד יעילים לסיוע בהגברת ייצור של קולגן חדש ותהליכים לחידוש העור כוללות טיפול DOT (טיפול בהשגחה ישירה) (לייזר CO2) ו- Fraxel Restore.

  לייזר Fraxel 1927nm ו- 1550nm

  טיפול בלייזר Fraxel הוא הליך להצערת העור שיכול להשתמש באורכי גל לא פולשניים: אורך גל של 1927nm אשר מתמקד בשכבה החיצונית של העור, ואורך גל של 1550nm אשר חודר עמוק יותר אל תוך העור. רופא העור שלכם יכול להמליץ לכם אילו טיפולים יתאימו בצורה הטובה ביותר לטיפול בבעיות העור שהכי מטרידות אתכם.

  לייזר IPL והסרת שיער

  IPL זהו “הבזק אור”. IPL הוא סוג נוסף של טיפול בלייזר שמשתמש באורכי גל שונים, ואלה עוזרים להשמיד את תאי גדילת הזקיקים/השיער שאחראים על צמיחת השיער באזורים בלתי רצויים, כגון בית השחי, אזור המפשעה או השפה העליונה ואזור הסנטר בפנים.

  לייזרים וסקולריים

  לייזרים לטיפול וסקולרי הם סוגים מיוחדים של לייזרים אשר מטפלים באופן סלקטיבי בכלי דם לא תקינים מתחת לעור, תוך הפחתת הפציעה או הפגיעה באזור הסובב.

  מתיחת פנים נוזלית

  “מתיחת פנים נוזלית” היא טיפול קוסמטי שכרוך בהזרקות בלבד, ללא ניתוח. הטיפול כולל שימוש בכמות מספקת של חומרי מילוי לעור והזרקות אל תוך הפנים לטיפול בקמטים באזורים אסטרטגיים, לצורך הפחתה של קמטים וקווים והענקה של מראה צעיר לעור.

  נזקי השמש

  נזקי השמש מובילים להזדקנות מוקדמת ויכולים לגרום למלנומה או גידולים סרטניים אחרים בעור. נזקי השמש הם פציעות על גבי שכבת העור העליונה, שנגרמות כתוצאה מחשיפת יתר לקרניים אולטרה – סגולות של השמש. הדרך הטובה ביותר להימנע מנזקי השמש לעור ומהזדקנות מוקדמת היא להשתמש בקרמים להגנה בעלי דירוג רפואי גבוה ואיכות גבוהה ושימוש בהגנה פיזית כגון כובעים ומשקפי שמש איכותיים.

  עור מזדקן

  ישנם טיפולי עור רבים שמאופיינים בטכנולוגיה מתקדמת להצערת העור ודיכוי הסימנים הגלויים של ההזדקנות, לרבות טיפולים על בסיס לייזר, טיפולי הזרקת קולגן (טיפול הזרקת קולגן כגון DermaPen), טיפולי לייזר פולשניים ולא פולשניים ומרכיבים פעילים בסרומים ובמוצרי טיפוח עור קוסמטיים ותרופתיים כגון Medik8, Obagi, Renewal DNA, PCA Skincare, ו- Cosmedix.

  פיסול אף נוזלי

  בדומה לפיסול אף לא כירורגי, “פיסול אף נוזלי” הוא טיפול שבו נעשים שינויים קטנים אך אטרקטיביים לאף (בדרך כלל בגשר או בקצה האף) על-ידי שימוש בחומרי מילוי לעור או אסטרטגיות הזרקה לטיפול בקמטים.

  צלוליטיס

  בעיית עור אשר מאופיינת בגומות וגבשושיות של שומן גוף מתחת לעור, ולעתים קרובות הבעיה קשורה לשינויים במתיחה של העור, בשילוב עם מצבורי שומן באזורים מסוימים בגוף. לעתים קרובות, הצלוליטיס בולט ביותר באזור הישבן, הירכיים ואזורים אחרים עם מצבורי שומן מתחת לעור; הן לגברים והן לנשים יכול להיות צלוליטיס. שאיבות שומן לא יכולות להסיר צלוליטיס אך מצבורי שומן קטנים יותר עשויים לעזור לצמצם את בולטות הצלוליטיס. (המלצה: המסת שומן בקור)

  קווים וקמטים

  קווים עדינים בדרך כלל נחשבים לבעלי עומק של 1 עד 2 מילימטרים, בעוד שקמטים נחשבים לקווים או שקעים בעור אשר יותר עמוקים מ-2 מילימטרים.

  קילוף באמצעות שמן קרוטון

  קילוף באמצעות שמן קרוטון ידועים גם בתור קילוף על בסיס פנול או קילוף Hetter. זהו טיפול עור כימי שחודר עמוק אל תוך העור כדי להסיר תאי עור מתים ולעורר את תהליך ההצערה, מה שמביא לעור קורן וחלק יותר. לעתים קרובות הקילופים האלה משולבים עם ניתוח להצערת פנים כמו מתיחת פנים, מתיחת צוואר, או הרמת עפעפיים (או ניתוחים משולבים).

  קילופים כימיים עדינים

  ידועים גם בתור קילופים כימיים AHA, קילופים על בסיס חומצה גליקולית, או קילופים כימיים על בסיס חומצה סליצילית, הקילופים העדינים הם טיפול עור לא פולשני שמסיר תאי עור מתים כדי לעזור לקלף את העור שלכם ולעודד תיקון מואץ של תאים.

  קילופים כימיים עמוקים

  ידועים גם בתור קילופים כימיים על בסיס פנול, קילופים כימיים עמוקים הם הסוג האגרסיבי ביותר של קילוף עור אשר נועד לטיפול במגוון רחב של בעיות עור, לרבות הפחתת קמטים וצלקות, הצערה ותיקון של עור שניזוק מהשמש, וסיוע בטיפול בפגמים אחרים בעור.

  רוזציאה

  (ראו לעיל אדמומיות או רוזציאה). בעיית עור כרונית המאופיינת בנפיחות והיעלמותה, אדמומיות קלה עד חמורה של הפנים, ורגישות בעור או “הסמקת העור”.

  רפיון העור

  ידוע גם כצניחת עור או עור רפוי, רפיון העור נגרם כתוצאה ממגוון גורמים, לרבות תהליכי הזדקנות טבעיים, גנטיקה, אורח חיים, גורמים שכוללים שימוש בסמים או שינויים במשקל, וגורמים סביבתיים לרבות חשיפה לכימיקלים או לזיהום.

  ליעוץ מקצועי ופרטים נוספים, פנה אל המומחים לטיפולים קוסמטיים – טיפולים אסתטיים אמ.די.קייר.

  5/5 - (1 vote)
  צור קשר
  צור קשר

  אמדיקייר - seven טיפולים אסתטיים

  טלפון ישיר: 072-3922054

  או, השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

   

   שאלת אבטחה,